Захарченко звинуватив Льовочкіна в розгоні Майдану 30 листопада

 Лівий берег

Колишній глава МВС України Віталій Захарченко звинуватив колишнього голову Адміністрації президента Сергія Льовочкіна в розгоні Майдану 30 листопада. За його словами, Льовочкін став "третьою силою", яка перетворила мирну демонстрацію студентів у криваві сутички.

"Серед найближчого оточення Віктора Януковича були зрадники, котрі діяли проти інтересів державної влади. Це була так звана третя сила", - заявив Захарченко в інтерв'ю РІА Новини.

"В ніч з 29 на 30 листопада, коли студенти почали розходитися, їх залишалося на Майдані близько 500 осіб, ця "третя сила "спровокувала кривавий конфлікт. Так, колишній керівник адміністрації президента України Сергій Льовочкін організував установку на майдані Незалежності новорічної ялинки ... І це за місяць до Нового року, коли ніякої необхідності в цьому не було! Тим не менш, він через главу міської адміністрації Попова віддав розпорядження встановити ялинку. Попов звернувся до начальника міської міліції Валерія Коряки з проханням розігнати студентів, щоб звільнити місце для ялинки. Я заборонив Коряку робити це. Льовочкін телефонував мені, я відмовляв і йому. Зрозуміло було, що розгін студентів призведе до ескалації напруги ", - розповів він.

"І ось пізно вночі, коли я вперше за 10 днів поїхав додому відіспатися і привести себе в порядок, не погоджуючи зі мною своїх дій, начальник міського відділу внутрішніх справ Коряк під натиском з боку Попова і насамперед Льовочкіна зробив спробу силового розгону студентів. Коряк спробував їх розігнати, і тоді мирний мітинг перетворився на криваве побоїще".

Нагадаємо, що 30 листопада 2013 близько 4:00 ранку співробітники підрозділу міліції "Беркут" без рішення суду і під надуманим приводом установки святкової ялинки розігнали мирних громадян, які перебували на Майдані Незалежності. Були побиті 84 людини, у тому числі 16 студентів. Підозрюваними у цій справі проходять колишній президент Віктор Янукович, колишній глава РНБО Андрій Клюєв, його заступник Володимир Сівкович, Віталій Захарченко, колишній голова КМДА Олександр Попов, колишній начальник ГУМВС у Києві Валерій Коряк, начальник підрозділу столичної міліції громадської безпеки Петро Федчук, його зам Олег Мариненко, комполка "Беркут" Сергій Кусюк і його шестеро підлеглих.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення