Захворіють 45 тисяч: коли буде пік коронавірусу в Україні

 ТСН

За прогнозом українських вчених зі Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку епідемія коронавірусу триватиме в Україні до кінця квітня, захворіють 45 тисяч громадян і 3 тисячі помруть. Такий сценарій прорахували за допомогою комп'ютерної програми.

У прогнозі допустили похибку, тому що розвиток буде залежати від поведінки людей і дотримання ізоляції.

"За одним із варіантів, ймовірність якого досягає 60 відсотків, на 22 – 23 квітня в Україні буде 44-45 тисяч хворих. Орієнтовно три тисячі осіб помре. Після цього інтенсивність епідемії піде на спад", – поділилися вчені.

Раніше вчені розрахували, що за станом на 8 квітня буде 206 нових хворих – дані співпали, саме таку цифру оприлюднило МОЗ.

Дослідження було складним і базувалося на історії поведінки вірусу в Італії та Іспанії за методом подібності, але з поправками на українську дійсність. Враховувалася, зокрема, різниця в тривалості життя. Як буде розвиватися ситуація в травні – вчені зможуть сказати пізніше.

"23-24 квітня у нас швидкість росту буде постійною і не буде збільшуватися... Прийдемо на лінійну, або навіть трошки будемо закруглятися. Все залежить від багатьох факторів, можуть бути форс-мажори, Великдень, це врахувати досить складно в моделі, люди можуть піти на ці заходи і поширити вірус, і можуть не піти", – пояснив один із дослідників Іван Пишнограєв.

Нагадаємо, станом на ранок четверга, 9 квітня,в Україні офіційно підтвердилися 1892 випадки зараження коронавірусом.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення