Закрита реанімація: в Інституті раку спалах COVID-19

 Факти

У Києві в Національному інституті раку виявили спалах коронавірусу COVID-19. Вже закрили одне з відділень. Про це повідомив в.о. головного лікаря інституту Богдан Борисюк.

За його словами, інфекцію виявили у пацієнтки, яку госпіталізували для проведення операції.

"Ми досить швидко зреагували. Пацієнтку перевели в 14-у інфекційну лікарню. На щастя, вона перебувала одна і в палаті, і в реанімації. Це були вихідні. Ми зупинили всі операції і швидко закрили і реанімацію, і відділення, щоб загасити спалах інфекції", - розповів Борисюк.

Він зазначив, що для проведення ретельної дезінфекції в відділенні потрібно виписати всіх пацієнтів.

"Ми повинні виписати останнього пацієнта, потім 3-4 дні проводити дезінфекцію, санітарні роботи, відстежити і обстежити всіх контактних осіб, і тільки потім зможемо знову заповнювати відділення, але не раніше, ніж через тиждень", - пояснив він.

Тести на коронавірус в Інституті раку зараз проводять і для медпрацівників, і для пацієнтів. Один позитивний результат виявили у лікаря того ж відділення, де перебувала пацієнтка з COVID-19. За словами голови інституту, зараз вона вдома, хоча і без симптомів.

Також Богдан Борисюк розповів, що лабораторії зараз дуже перевантажені.

"Днями в столичній лабораторії нам озвучили термін в 12 діб. Ви собі можете на секунду уявити, якби у мене в Інституті лежала пацієнтка з COVID-19 ще 10 або 12 днів і чекала результату, був би інфікований весь інститут! Я дзвоню в лабораторію, вони не відмовляють, але кажуть, що черга на 12-14 днів, швидше просто не встигнуть. Це все одно, що ловити гранату без кільця", - заявив медик.

Нагадаємо, від коронавірусу в Україні померли 340 людей.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення