Зламали руку і розбили череп: на Полтавщині активісту влаштував цькування місцевий бізнесмен

 Deutsche Welle

У селі Власівка недалеко від Кременчуцької ГЕС (Полтавська область) екологічного активіста Михайла Берчука двічі за рік побили невідомі за його протести проти забруднення навколишнього середовища підприємствами місцевого олігарха.

Про це повідомляє DW.

Так, чоловікові зламали руки і розбили череп молодики підприємця Віктора Короля, який володіє чотирма підприємствами з виробництва соняшникової олії, кетчупу і майонезу. До слова, він відкрито заявляв, що буде бити тих, хто піде проти нього і його бізнесу.

Берчук саме був одним із небагатьох людей, які протестували проти відкриття цмх заводів, оскільки вони нехтують елементарними екологічними нормами, забруднюють сільську каналізацію і зливають відходи прямо в річку.

Після публічного висловлення своєї позиції активіст посеред білого дня був побитий невідомими з битами прямо під сільським магазином.

Поліція досі шукає винних, незважаючи на те, що їх бачили свідки, а машини потрапили на камери відеоспостереження.

Незважаючи на це, Берчук продовжує займатися вуличними акціями протесту, громадськими запитами до компетентних органів і власними розслідуваннями. Так, за його даними, в місцевій водоймі рівень вмісту фенолу, нафтопродуктів і натрію в рази перевищує допустимі норми, а землі, які ще нещодавно були луками, тепер знищені мазутом. Однак відповідні інспекції ігнорують його звернення і відмовляються фіксувати кричущі порушення.

Примітно, що активіст навіть балотувався на посаду сільського голови, однак за нього віддали свої голоси лише 300 осіб, адже більшість односельців Берчука працюють на шкідливих підприємствах, з якими він береться.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення