ЗМІ звинувачують Авакова у несплаті податків в особливо великих розмірах

 Новое Время

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зміг повернути втрачені бізнес-активи і зараз заробляє на видобутку газу, зменшуючи його ринкову вартість. Про це пише "Новое время".

Формально міністр не займається бізнесом, але у нього є дружина і син, на яких оформлені численні активи глави МВС.

За 2014 рік близькі до Авакова газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 мільйонів гривень.Ядро бізнесу Авакова — група "Інвестор".

Станом на 2013 рік Інна Авакова, дружина міністра, а також його син Олександр були співвласниками цієї фірми.

У "Інвестор" входить компанія "Енергія-95", яка володіє ліцензіями на видобуток газу на Денисовському і Мар'їнському родовищах у Харківській області.

Перспективи заробітку на Мар'їнському родовищі можна проілюструвати подією 2011 року, коли "Енергія-95" заклала 1 млрд гривень за ще не видобутий газ

У 2014-му році з Денисівських надр група витягла 171,8 мільйона куб. м газу. "Укргазвидобування" олігарха Вадима Новинського, яка добула приблизно таку ж кількість газу, отримала за це понад 300 мільйонів гривень чистого прибутку.

Однак добувачі, що працюють на Денисівському родовищі, показали дохід у близько 314 мільйона гривень, з яких прибуток склав всього 11 мільйонів.

Експерти ринку вважають, що у випадках з Денисівським родовищем використовувалася одна з найефективніших і поширених схем по зменшенню оподаткування.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення