Зробили це: вперше в історії "Антонов" зібрав літак без російських комплектуючих (фото)

Генеральний директор ДК "Укроборонпрому" Юрій Гусєв повідомив, що роботи з будівництва транспортних літаків Ан-178 йдуть з випередженням графіка, а досвідчений зразок (№001) вже повністю укомплектований і готується до льотних випробувань, повідомляє FaceNews.ua.

"В даний час випробувальна машина на 100% укомплектована необхідним обладнанням. Ми очікуємо, що вже до кінця року перша випробувальна імпортозаміщена машина Ан-178 перейде до випробувань і здійснить перший політ", - зазначив Юрій Гусєв у рамках форуму "Велике будівництво: Авіація. Туризм", який відбувся 25 листопада цього року на території аеропорту "Бориспіль"

Він також нагадав, що Ан-178 є першим прикладом того, що Україна здатна обійтися в авіабудуванні без російської "допомоги".

"Літаки Ан-178 це унікальні літаки, які повністю імпортозаміщені. Вони, вперше в історії, "цифрові літаки", які мають унікальне обладнання. Ці машини є вдалим прикладом імпортозаміщення. Адже випробувальний літак Ан-178 був перепроектований, вперше без використання російських комплектуючих. , замість яких застосовані як імпортні компоненти, так і продукція, яку виробляють підприємства України", - підкреслив він.

Зазначимо, анонсована "100% готовність" означає успішне виготовлення, постачання та встановлення на літак деяких нових українських складових, як оновлених турбореактивних двигунів Д-436-148ФМ та нових титанових шасі, виробництво яких мали опанувати ДП "Південмаш", хоча інформації про це офіційно не повідомлялося.

У свою чергу, кілька тижнів тому прес-служба ДП "Антонов" у своєму прес-релізі повідомила про завершення робіт щодо зразка Ан-178, призначеного для виконання льотних сертифікаційних випробувань. На середину листопада цього року на держпідприємстві закінчували відпрацювання всіх систем цього літака, зокрема імпортозаміщенних, та готували його до першого польоту.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення