Дивовижне відео 3D реконструкції Храму Хатшепсут

 YouTUBE

Заупокійний храм цариці Хатшепсут стоїть біля підніжжя скель Лівійського плоскогір'я, які не тільки служать небувалим фоном для архітектури, але і зливаються з нею у неповторне ціле. Хатшепсут не шкодувала коштів на зведення цього храму, який вона будувала "через любов до отця свого Амону". Цей грандіозний задум був втілений руками зодчого Сененмута.

Факти

Храм був зруйнований пасинком цариці Хатшепсут Тутмосом III

Цариця Хатшепсут зображувалася скрізь, у тому числі на стінах свого храму в чоловічому вбранні фараона, в тому числі іноді з накладною бородою

Реставрацією храму займався Говард Картер (той самий, що згодом відкрив гробницю фараона Тутанхамона)

Цариця Хатшепсут та її велоке творіння

Скульптурний портрет Хатшепсут, дочці Тутмоса I, з Дейр ель-Бахрі нині знаходиться в Каїрському музеї. Після смерті брата, Тутмоса II, Хатшепсут на 21 рік стала регентшею при своєму пасинку Тутмосе III, привласнила собі чоловічий титул Цар Верхнього і Нижнього Єгипту і звеліла зображати себе з чоловічими атрибутами (зокрема, з накладною бородою).

Храм Хатшепсут, який носив ім'я «Джесер-Джесеру», «священнейший з священних», в даний час є найбільш значним спорудженням Західних Фів.

Храм, який прийшов у руїнообразний стан, був розкопаний у 1891 р. єгиптологом Навиллем, який першим зробив спробу його реконструкції, пізніше ці спроби були продовжені Уинлоком і Барэзом, а багато років потому Польським центром середземноморської археології, який проводить роботи на цьому місці з 1961 р. і донині.

Ця добре документована робота по реконструкції знову надала пам'ятнику той грандіозний вигляд, який був властивий йому в стародавні часи.

Будівництво храму Хатшепсут зайняло 15 років, але вивчення пам'ятника виявило, що початковий проект зазнав значні зміни в ході будівельних робіт.

Місце, вибране Хатшепсут для свого храму, було результатом точних розрахунків – храм знаходився на осі карнакського храму Амона, і при цьому на відстані всього лише декількох сотень метрів по прямій від гробниці, яку цариця наказала спорудити для себе в Долині Царів (KV 20) з іншого боку гори.

Як і у випадку з храмом Ментухотепа II, храму Хатшепсут передував нині загублений храм в долині, який був побудований на березі каналу, пов'язаного з Нілом.

Звідси починалася обрамлена двома рядами сфінксів дорога процесій, яка вливалася в перший двір, обмежений на заході портиком з 22 колонами, з двома осирическими колосами з боків, які представляли царицю і прикрашені барельєфами, які в південній частині (портик обелісків) ілюстрували перевезення двох великих гранітних обелісків з Асуана і їх встановлення в карнакському храмі, а у північній частині (портик полювання) – ритуальні сцени полювання та рибальства.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення