Забудова Кінбурнської коси неминуча: з українських Мальдів хочуть зробити Коблево-2

Мешканці с.Покровка Очаківської територіальної громади виступають проти прийняття нового генерального плану села. Люди переконані, що розширення території сіл на Кінбурнській косі у Миколаївській області загрожує знищенням унікальних природно-заповідних територій унаслідок забудов. У своїй заяві мешканці села Покровка наголошують, що підтримають лише той проєкт нового генплану, який гарантуватиме неможливість зміни цільового призначення приєднаних земель.

«В основі нового генерального плану села Покровка лежить збільшення площі в 3,3 рази за рахунок перенесення меж в бік моря з безпосереднім виходом на берегову смугу. Землі приєднання - це найбільше в Європі орхідне поле, унікальний грязьовий острів, місця гніздування і зимівлі 240 видів птахів. Всі ці території входять до складу Національного та Регіонального парків», - наголошується у заяві.

Раніше повідомлялося, що "Українські Мальдіви" з недоторканою природою знищать: на Кінбурні розширюють села заради мега-забудови

З економічної точки зору таке збільшення площі села вигідно територіальній громаді, оскільки її бюджет будуть поповнений податком на землю. Однак є великий ризик перерозподілу землі, оскільки у Національного парку не завершений процес щодо відведення земельних ділянок в постійне користування, а у Регіонального парку взагалі відсутні документи на межі і землю. Таке припущення випливає унаслідок вивчення наданої документації, консультації з фахівцями із земельних питань, ознайомлення з підсумками журналістських розслідувань. Тому ініціативні громадяни просять державні органи влади, зокрема, прискорити оформлення всіх необхідних документів Національного і Регіонального парків.

«Сьогодні на цих землях не можна будуватися, оскільки це забороняють і статуси парків, і сільгосппризначення ділянок. Але як тільки недооформлена земля увійде до складу села, з'являються ризики зміни цільового призначення, і парки не зможуть відстояти її через суди. Господарське освоєння нових територій може призвести до втрати жителями села пасовищ, питної води, унікальності природи, екологічні втрати можуть скласти мільярди гривень. Саме тому ми виступили проти цього генплану», - пояснюють мешканці с.Покровка.

Люди переконані: те, що забудова приєднаних земель буде проведена, підтверджує як сам текст генплану, так і сумний досвід сіл-курортів Коблево і Рибаківка. Люди не вірять у слова голови Очаківської територіальної громади С.М.Бичкова про те, що приєднані землі залишаться в недоторканності.

У самій заяві перелічуються причини недовіри обіцянкам голови ОТГ:

«Ми, мешканці села Покровка, визнаючи необхідність прийняття нового генплану, підтримаємо тільки той проект, в якому буде гарантована неможливість зміни цільового призначення приєднаних земель», - наголошують ініціативні громадяни.

Вони пропонують наступні варіанти, як вийти з цієї загрозливої і наразі кризової ситуації:

Фото: Facebook Rainbow_Cardinal

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook

Стрічка новин

Всі новини
17:00Харків'янин перерізав горло собаці, тому що вона відмовлялася їсти
15:31"Зрадниця!": 16-річний хлопець побив і викинув 14-річну дівчинку у вікно, а потім зістрибнув сам (відео моменту)
14:54Нас вбивають, а вони ручкаються: ISU допустив ковзанярів з рф та білорусі до олімпійської кваліфікації
14:15Пасажирка легковика випадково випала на дорогу на Тернопільщині, її на смерть переїхала фура (фото)
14:07Як вибрати якісну косметику онлайн

Актуальні статті

Більше публікацій
Звершилось: мосту Орлівка-Ісакча (Румунія) бути!
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
"Поводять себе, як боягузи": Захід заперечує, що Україну атакувала міжконтинентальна ракета
Нещодавно повернулася з сином з-за кордону: у Запоріжжі від КАБу загинула молода мама з 1,5 річним сином
Багатодітний тувинець зґвалтував на Чернігівщині жінку, ще двоє змусили її роздягтися й били