​Шахраї з OLX здають в оренду неіснуюче житло на морі: фотофакти

Може так статися, що ви забронюєте житло, сплатите якусь частину суми, як того вимагає власник або ріелтор, приїдете на море, а далі… Далі вам не буде, де жити.

​Шахраї з OLX здають в оренду неіснуюче житло на морі: фотофакти

На найбільшій дошці оголошень України OLX.ua шахраї здають в оренду неіснуюче житло. Мова йде про подобову оренду квартир у курортних містах на півдні України. Такі здирницькі об’яви – не поодинокі, і серед величезної бази пропозицій вони розміщені на перших сторінках. Ви їх побачите як опубліковані сьогодні, а наступного дня посилання вже будуть видалені. Велика кількість таких оголошень по оренді квартир у місті Южне Одеської області та Бердянську Запорізької області.

Як не зіпсувати свою відпустку, та не втратити свої гроші? Є кілька важливих порад, як перевірити, хто перед вами: справжній власник квартири чи ріелтор, або ж звичайний аферист.

Як розпізнати об’яви аферистів-орендарів

Усі пропозиції оренди неіснуючого житла мають дещо спільне:

усі контактні особи зареєстровані на сайті OLX.ua у червні 2017 року;

усі начебто орендодавці – і чоловіки, і жінки – вказують своє ім’я та по-батькові, мабуть, аби виглядати поважніше у очах клієнтів;

автор повідомлення намагається викликати довіру клієнта, вказуючи у об’явах: «здам СВОЮ квартиру», «квартира від ВЛАСНИКА», «квартира БЕЗ ПОСЕРЕДНИКІВ» тощо;

фотознімки житла ідеальні – беззаперечно, над квартирою працював дизайнер інтер’єра: це обов’язково євроремонт з сучасними матеріалами, гарні нові меблі, дороговартісний декор, велика ванна кімната (насправді, реальні розміри ванної кімнати в рази менші, якщо це не приватний будинок);

фотознімки гарно відфотошоплені, наче рекламують люксові апартаменти, а не маленьку охайну квартиру у декількох десятках кілометрів від Одеси;

вартість за оренду нижче на 100/200 гривень у порівнянні з квартирами, у яких скромніший ремонт;

у який би день ви не шукали оголошення – аферисти розмістять об’яву сьогоднішнім днем, аби вона була найсвіжішою. Надалі такі оголошення видаляються, тому не дивуйтеся, якщо після сплати вами заставної суми за деякий час прочитаєте за посиланням об’яви, яку ви зберегли: «Перепрошуємо, але дане оголошення більше не доступне».

Що ви почуєте, коли подзвоните аферисту?

В якості експерименту журналіст зателефонував двом орендодавцям. Схема роботи обох – ідентична.

Ви телефонуєте на один номер, а SMS із номером банківської картки «Альфа-Банку» на інше ПІБ, ніж у орендодавця, приходить з іншого мобільного номера. Попередню оплату просять не за одну добу, як зазвичай, а за два дні.

Голос співбесідників – хриплий, інтонація – нахабна. Вони напористо переконують в тому, що попередню оплату треба провести швидше, тому що по об’яві багато хто телефонує. Методи роботи дуже схожі на ті, якими оперують аферисти, що перебувають в місцях позбавлення волі, і які крадуть гроші з банківських карток. Про це «Надзвичайні новини» раніше вже писали у матеріалі Банківські шахраї: як працює схема, і як не стати їхньої жертвою?

Як перевірити, чи житло реальне

Найперший і найшвидший спосіб – перевірити, чи не крадені фотографії у об’яві. Для цього у пошуковику Google завантажуєте у поле «пошук за картинкою» або фотографію, або посилання на неї (копіювати URL картинки). А далі ви побачите, чи є цей гарний знімок на інших ресурсах, і в яких повідомленнях фігурує. З того, що вдалося знайти і співставити нам: зображення співпадають із нерухомістю у елітних житлових комплексах, або ж апартаментами у готелях. Їх вартість як правило у 3-4 рази менша за реальні об’яви.

Далі – приклад оголошень, які близько доби провисіли на сайті OLX, а потім були видалені. Під фотографіями з дошки оголошень – фотографії, які вдалося знайти на інших сайтах, і очевидно, що саме звідти шахраї і взяли фотографії для своїх повідомлень:

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення