911-й день повномасштабної війни. Влада показала вищу ступінь мародерства на кістках Захисників від російської навали.
Українська влада в обличчі чиновників-мародерів завжди знайде, на чому вкрасти. Вдумайтесь в цифри: у Києві за 1,8 млрд грн першу чергу Національного військового меморіального кладовища будуватиме компанія, створена на другий день після оголошення тендера. Усе будівництво буде реалізовано у шість черг. Загальна вартість проєкту складатиме 7,43 млрд грн.
Під головний військовий цвинтар виділено 267 гектарів лісу, пише "Главком". Відстань до столиці – 11 кілометрів, будуватимуть у межах Гатненської територіальної громади. За словами заступника директора держустанови "Національне військове меморіальне кладовище" Ярослава Старущенка, під вирубку піде не більше 10% цієї ділянки, тобто 25 гектарів.
Для тих, хто не знав, у Києві вже 15 років як існує Всеукраїнський парк пам'яті борців за свободу і незалежність України. Це – засмічені хащі в 40 гектарів у перемішку із болотом. Ідеальне місце для маніяків і рецидивістів. Київська влада не спромоглася ні за каденції Олександра Омельченка, ні Леоніда Черновецького, а вже й навіть Віталія Кличка, створити там центральний меморіал Захисникам України. (Щоб переглянути фото, доскрольте публікацію до кінця сторінки).
При цьому поруч знаходиться спортивний парк X-park, визнаний найкращою спортивною локацією Східної Європи, де його інвестори створили свої особливі меморіали для спортсменів і працівників Ікс-парку, загинувших в боях за Україну. І на ці пам’ятні алеї люди вже приходять не один рік.
Засновник X-park Юрій Зозуля опублікував сюжет, де показав, як виглядають меморіали у парку:
"Такі меморіали, нестандартні, особливі, які створюються в Ікс-парку, більш відвідувані людьми. Віддання шани тут відбувається постійно, тому що на меморіали ходять рідко, вони не такі популярні. А от лавка шани, де можна посидіти і доторкнутись до героя, цей елемент присутності дуже важливий", - розповідає засновник Ікс-парку Юрій Зозуля.
Він каже, що вони зроблені без копійки державних коштів. Усе витрачає громадянська спільнота і інвестори Ікс-парку, таким чином шанують нашу історію і Героїв-Захисників.
"Наша влада навіть на меморіалах, на пам’яті борців за Незалежність України робить свої схематози і дерибани. Тому завжди сподіваємось тільки на громадянське суспільство, патріотів-інвесторів та підприємців", - констатує Зозуля.
Далі про те, як виглядають алеї пам'яті та лавки шани героям в Ікс-парку.
Лавки розмістили в тих місцях, де герої працювали і тренувалися. Символічно, лавки встановлені у найулюбленіших місцях, де захисники тренувалися, ділилися знаннями та надихали інших.
"Кожен, хто прийде сюди, може побачити їхні портрети, вигравірувані на лавках, та, скануючи QR-код, дізнатися більше про їхнє життя, спортивні досягнення та героїчні подвиги", - розповів Юрій Зозуля.
На фото: Олег Зеленюк, Ігор Утюж, Леонід Гордичук
"Приходьте, сідайте на лавку, вдивляючись у краєвиди, які вони так любили, та віддайте шану їхній пам’яті. Вони подарували нам мир своїм героїзмом", - каже Юрій Зозуля.
Тут висажені горіхи, присвячені оборонцям Києва під час осади міста взимку, навесні та влітку 2022 року.
Назва алеї Залізні яйця перегукується з легендарним у кіноіндустрії бойовиком "Міцний горішок", у якому головний герой веде смертельну битву з бандою політичних терористів.
Дерева власноруч висаджували мешканці столиці та бійці спротиву.
Ще одна меморіальна пам’ятна алея, створена в Ікс-парку, присвячена активістам "Автомайдану" та учасникам Революції гідності. Вона знаходиться при вході в парк, висаджували її активісти "Автомайдану" в пам’ять про звільнення від злочинної влади "сім’ї Януковича".
Символічно, що на Алеї канадських кленів "Вільне покоління Автомайдан" кожне дерево посаджено в шинах, вивезених з Євромайдану після перемоги над владою президента-втікача Віктора Януковича. Дерева були висаджені навесні 2014 року.
У столиці номінально існує Всеукраїнський парк пам'яті борців за свободу і незалежність України. За 15 років існування він виглядає як суцільні засмічені хащі в 40 гектарів у перемішку із болотом.
"Чомусь" він встановлений на в’їзді на Троєщину в парк Муромець, хоча мав бути розташований у шикарному місці біля Північного мосту на березі самої чистої річки Десьонка. "Чомусь", бо київська влада перенесла Всеукраїнський парк пам'яті борців і героїв на догоду московським забудовникам , пов'язаним з другим мером Москви Юрієм Лужковим. На ласому шматку землі хотіли побудувати фешенебельний Московський район. Але заважав парк борців за незалежність, закладений в 2001 році.
Це було ще за мерства Леоніда Черновецького і його "молодої команди", які продавали київські землю забудовникам направо і наліво десятками мільярдів. Згадати лише одну скандальну сесію Київради 24 грудня 2009 року, коли "Льоня Космос" із командою продали землі на 402 мільйони гривень.
Ось так виглядає сьогодні Всеукраїнський парк пам'яті борців за свободу та незалежність України:
12.09.24 | 18:35
12.09.24 | 17:49
12.09.24 | 17:37
12.09.24 | 15:58
11.09.24 | 19:15
11.09.24 | 18:49
11.09.24 | 16:41