Кабмін змінив тарифи на газ для українців: скільки платитимемо

"Нафтогаз" зобов'язали продавати блакитне паливо за регульованим тарифом до 1 травня 2021 року виробникам теплової енергії та до 1 липня 2020-го – простим українцям. Таким чином, повноцінний запуск ринку газу з 1 травня 2020 року скасували.

Відповідне рішення 24 квітня ухвалив Кабінет міністрів, йдеться в опублікованій на сайті відомства постанові. Так, уже з наступного місяця українці мали купувати блакитне паливо за ринковими цінами, проте уряд ухвалив рішення продовжити регульований тариф на три місяці.

Таким чином, тариф на газ для населення не може бути вищим за рівень, який враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1-22 числа місяця плюс вартість транспортування.

Тобто імпортна ціна не може бути меншою за ціну для населення. До речі, згідно з даними "Нафтогазу", у квітні 2020 року ціна на газ знизилася до 2,9 грн за кубометр (без урахування ПДВ, націнки і витрат на транспортування). Це на 15% менше, ніж у березні 2020 року.

Нагадаємо, в Україні піднімуть тарифи на світло для населення.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення