Світ готується до неконтрольованого падіння китайської ракети, яке станеться завтра, але досі невідомо де

 Радио Свобода

Космічне командування США, яке відстежує місце знаходження неконтрольованої китайської ракети, заявило, що ракета повторно увійде в атмосферу Землі над Тихим океаном удосвіта 9 травня (05:52 ранку за Києвом).

Сайт Space-Track, підтримуваний військовим підрозділом США, що відстежує космічне сміття, повідомив 8 травня, що час і місце входу в атмосферу відпрацюваного ступеня китайської ракети-носія все ще не є точними.

За попередніми оцінками, повернення ракети Long March 5B відбудеться орієнтовно над Туркменистаном. Це викликає побоювання, що уламки об’єкта, який за оцінками важить близько 22 тонн, можуть досягти землі і заподіяти шкоду.

29 квітня важка ракета-носій Long March 5B вивела на орбіту базовий модуль нової китайської станції

На думку експертів, єдина впевненість наразі лише у тому, що ракета повторно увійде в атмосферу в межах 51,5 градуса північної і стількох же градусів південної широти від екватора, що охоплює території на північ до Середньої Азії та на південь до Нової Зеландії.

Аерокосмічна корпорація, яка також відстежує неконтрольовану китайську ракету, прогнозує, що вона знову увійде по цьому маршруту десь між Південно-Східною Європою і серединою Тихого океану.

За оцінками Space-Track, ймовірність того, що ракета впаде в радіусі менше ніж кілометр від будь-якого місця на Землі, становить лише 1 з 196,9 мільйона. Портал радить усім "зберігати спокій".

Раніше повідомлялось, що зона потенційного падіння обмежується траєкторією ступені ракети. Зона ризику включає регіони між 41 градусом північної і 41 градусом південної широти. Це означає, що Нью-Йорк в США, південь Чилі, Веллінгтон в Новій Зеландії і столиця КНР Пекін також знаходяться в зоні ризику. Втім, в Китаї очікують, що уламки ракети впадуть в міжнародні води.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення