У "ДНР" в Макіївській виправній колонії зарізали українського полоненого: всі подробиці (фото)

У Макіївській виправній колонії №32 на тимчасово окупованій території Донецької області помер 37-річний український полонений Руслан Макарець. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

"Отримала шокуючу звістку про смерть нашого співгромадянина, 37-річного Руслана Макарця в Макіївській виправній колонії №32, розташованій на тимчасово окупованій території Донецької області. Смерть Руслана Макарця настала внаслідок нанесення йому ножових поранень", - написала вона.

Денісова відзначила, що українця сепаратисти затримали 22 березня 2019 року в окупованій Горлівці, потім його незаконно засудили до 13 років ув'язнення за нібито "шпигунство на користь українських спецслужб".

"Українська влада намагалася звільнити Руслана з полону. Проте процес звільнення осіб з непідконтрольних уряду України територій не відбувається через блокування реалізації Мінських домовленостей країною-агресором. Востаннє дев'ятьох незаконно позбавлених волі громадян України з тимчасово окупованої території Донецької області передали 16 квітня 2020 року", – наголосила омбудсмен.

Наразі, за інформацією Денісової, сепаратисти утримують у в'язницях 301 громадянина України: 224 – у Донецькій та 77 – у Луганській області.

"Через зупинку процесу звільнення порушено права на життя та безпеку наших співгромадян, які знаходяться у місцях несвободи на непідконтрольних територіях. З початку року в колоніях на Донеччині через злочинну бездіяльність окупаційної адміністрації загинули четверо громадян України", – заявила Денісова.

Вона попросила голову місії МКЧХ в Україні Флоранс Жіллетт відвідати Макіївську виправну колонію, щоб перевірити обставини загибелі українського громадянина і стан дотримання прав інших осіб, яких утримують.

Також вона звернулася до ОБСЄ терміново вжити заходів для реагування на факт смерті українця та розблокування процесу утримуваних осіб.

"Наголошую, що цей процес має бути невідкладно відновлений, адже під загрозою житті сотень наших співгромадян. Висловлюю співчуття рідним і близьким Руслана", – резюмувала омбудсмен.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення