Як діти у Львові рятували радянських військовополонених (відео)

140 тисяч загиблих, удвічі більше - полонених. Страшне місце у Львові, де зустрічали тим, що 17 днів не давали їсти, взимку змушували спати на землі та розстрілювали людей тисячами. Концтабір Шталаг-328 досі наводить жах на тих, хто знає його історію. Про кошмари, які довелося пережити, розкаже той, хто бачив усе на власні очі. А хто нині платить гроші, аби переночувати в камерах смертників?

Центр Львова. 1941-ий. Нацисти захопили сторічні вежі-цитаделі, які тут звели ще австрійці. Протягом трьох років це буде братська могила більш як для сотні тисяч солдатів Радянської армії.

Шталаг 328. Концтабір для військовополонених, про який навіть зараз без сліз не згадують. Тут було більше 140 тисяч в'язнів, частина з яких, ще й досі лежать закопаними просто під ногами

Петро Франко - онук відомого письменника. Його найяскравіший спогад дитинства - шеренги полонених, яких женуть через усе місто до концтабора. Людей розстрілювали просто на очах тоді ще малого хлопчика.

Петро Франко - очевидець трагічних подій

"Жінка, якась кинула щось, і воно догори почало підскакувати, як м'яч. Виявилося, що це була буханка хліба. І раптом та буханка впала з правої сторони, де ми стояли. І один з тих військовополонених зігнувся за нею, і тут же з автомата його німець застрілив"

Шталаг 328 - був одним із найжорстокіших концтаборів. Тут була своя вежа смерті та цілий набір тортур.

Рятувати солдатів від голоду було ризиковано, але львів'яни таки примудрялися передавати їм бодай кусок хліба.

Петро Франко - очевидець трагічних подій

"Нам жінки давали якісь пакуночки в руки. А виявляється, що з міста сходилися люди і старалися, щось кинути через паркан тим військовополоненим. І не дивилися, чи це були з України чи з Росії"

Тепер територія концтабору стала своєрідним меморіалом. Саме тут щороку вклоняються загиблим і створюють символічне макове поле.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення