"Батьки в шоці від своїх дітей": в Україні шукають організаторів масових заворушень ПВК "Редан"

Українці стурбовані появою нової субкультури ПВК "Редан" серед підлітків. Чим характеризується ця субкультура, і чи потрібно батькам підлітків бити на сполох?

"Батьки в шоці від своїх дітей": в Україні шукають організаторів масових заворушень ПВК "Редан"

Українці, і особливо батьки підлітків, турбуються через появу в Україні нової молодіжної субкультури ПВК "Редан". Представники цієї субкультури збираються в групи з десятків людей і влаштовують масові бійки. Зібрання агресивної молоді вже помітили у Харкові, Києві, Дніпрі, Вінниці, Львові, Луцьку, Івано-Франківську, Полтаві.

Ця субкультура прийшла до нас з Росії. Якщо точніше, створення так званої ПВК "Редан" для підлітків — це просто чергова спроба Росії дестабілізувати ситуацію в Україні.

Підлітки, які долучаються до цієї субкультури, гамселять своїх опонентів у масових бійках біля торгових центрів або в інших громадських місцях. До речі, акції анонсували через соціальні мережі. У Києві збір було призначено учора на 17:00. А канал, який поширював анонс та закликав до насильства, створено в ніч із 26 на 27 лютого.

Начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов розповів, що знайдено внутрішні чати в Telegram, через які підлітки збирались та координувались. Поліцейські встановили особу кожного.

"Сьогодні зранку вже проводимо три обшуки у можливих організаторів масових заворушень — один з них неповнолітній. Батьки явно були в шоці з того, чим займаються їх діти. Звертаюсь до батьків неповнолітніх. Контролюйте своїх дітей. Кому не зрозуміло — війна, такі заходи зараз точно не на часі", - наголосив Болвінов.

Що таке ПВК"Редан"

ПВК "Редан" - це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився в Росії, де підлітки влаштовували заворушення в торгових центрах. За повідомленнями російських ЗМІ, 24-25 лютого було затримано близько 300 неповнолітніх. А 27 лютого рух вперше помітили в Україні, пише УНІАН.

Голова управління Нацполіції Харківської області Володимир Тимошко показав, як у телеграмі поширювалися повідомлення із закликом брати участь у "сходках" ПВК "Редан" у Києві. Поліція підозрює, що повідомлення могли розсилатися з Росії, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

Субкультура швидше за все натхненна популярним японським підлітковим Аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан".

Члени угруповання носять чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Вони називають себе "павучками" і виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.

Чи потрібно батькам турбуватися через ПВК "Редан"

ПВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей. Наприклад, можна згадати такі субкультури, як "оффники" або "стрейт едж".

Батькам важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур - це не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків. Дитина з сім'ї, де її поважають і вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.

Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" - це привід відверто поговорити з ним і разом відвідати дитячого психолога. Підліток повинен відчувати, що ви його підтримка, а не ворог.

Також батькам не варто бити тривогу, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це всього лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу.

Батькам і правоохоронним органам безумовно потрібно спостерігати за рухом ПВК "Редан". Але і піддаватися суспільній паніці не потрібно. Просто любіть своїх дітей і вибудовуйте довірчі відносини з ними.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення