З п’яного бізнесмена на Mercedes, який зробив з 16-річного юнака інваліда, зняли покарання

З волинського бізнесмена Володимира Мігаса, який п’яним чотири роки тому в Луцьку на пішохідному переході збив шістнадцятирічного ліцеїста Владислава Андрушківа, зняли покарання.

З п’яного бізнесмена на Mercedes, який зробив з 16-річного юнака інваліда, зняли покарання

Мігас був засуджений до 4 років і 6 місяців позбавлення волі, але за грати так і не потрапив. Судді призначили йому іспитовий строк – 3 роки. Оскільки він вже минув, то у грудні 2020-го його повністю звільнили від покарання. Про це «Силі правди» стало відомо з ухвали Луцького міськрайонного суду.

У грудні 2016-го в Луцьку на вулиці Дубнівській Володимир Мігас на своєму Mercedes збив неповнолітнього, коли той переходив дорогу на пішохідному переході. Після цього водій спробував втекти з місця злочину і дорогою пошкодив ще два автомобілі. Навіть через дві години після інциденту вміст алкоголю у крові Мігаса складав більш ніж три проміле при дозволених 0,2. У салоні автівки знайшли і пляшку коньяку.

Постраждалий Владислав Андрушків отримав черепно-мозкові травми, забої обох легень, розрив селезінки і правої нирки та численні гематоми. Підліток певний час перебував у комі, а за півтора року після аварії батько хлопця Володимир Андрушків розповідав журналістам, що його син не може самостійно рухатися та їсти і не завжди реагує на те, що відбувається навколо.

Ця історія набула резонансу не лише через жахливі наслідки, а й через причини. Адже за два місяці до аварії у Луцькому міськрайонному суді розглядали справу про нетверезе водіння за участю Володимира Мігаса. Тоді його не покарали і не позбавили водійських прав. Суддя Ігор Ясельський знайшов огріхи у протоколі про адмінправопорушення і повернув його поліції на доопрацювання. Згодом строки притягнення порушника до відповідальності минули.

Під час одного з судових засідань у кримінальній справі про п’яне ДТП Володимир Мігас заперечував факт вживання алкоголю. Згодом тактику змінив.

У грудні 2017-го, через рік після аварії, Луцький міськрайонний суд присудив Мігасу чотири з половиною роки за ґратами і позбавлення водійських прав на три роки. Та згодом Апеляційний суд Волинської області постановив замінити вирок і звільнити засудженого від основного покарання, якщо впродовж трьох років випробувального терміну він не вчинить повторних злочинів.

Таке рішення апеляції викликало збурення суспільства. Активісти прийшли до храму правосуддя вимагати пояснень. Відповідати за всю колегію суддів довелося Тетяні Лівандовській-Кочурі. Вона ж сказала, що це рішення ухвалили на користь батьків і покаліченого хлопця:

«Вони просили суд надати можливість винній особі оплатити лікування дитини. Як на мене закон Божий таки вищий».

Як розповідав журналістам сам Мігас, станом на середину 2018-го він перерахував родині Владислава Андрушківа більше двох мільйонів гривень.

18 грудня 2020-го після закінчення випробувального трирічного строку основне покарання з Мігаса зняли остаточно.

Реабілітація постраждалого хлопця продовжується досі. Його батько розповів, що стан Владислава майже не змінився і жодних гарантій лікарі не дають.

«Без змін все у нього, чесно кажучи. Він почав самостійно ковтати. А так змін не було за стільки часу. Лікувалися ми весь цей час в Україні. Хотіли в Польщу спочатку або в Німеччину, дізнавались про лікування. Але нам сказали, що це такий випадок, що тут час покаже, ніхто нічого не знає до кінця. Дружина постійно в лікарнях була з ним, але більше на поправку він йшов, коли був у рідних стінах», — говорить Володимир Андрушків.

Чоловік каже, що всі домовленості Мігас виконує і гроші на лікування хлопця перераховує далі. Чи буде він так само дотримуватися своїх зобов’язань після зняття покарання — покаже час.

Автор Марія Смик

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення