В Іспанії розстріляли російського пілота Мі-8, який перегнав вертоліт до України: перше відео

Російський пілот Максим Кузьмінов, який влітку 2023 року перегнав до України гелікоптер Мі-8 армії РФ, знайдений мертвим у Іспанії. Цю інформацію підтвердив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи дійсно Кузьмінов був убитий в Іспанії, він зазначив:

"Підтверджуємо факт смерті".

За даними українських ЗМІ, Максим Кузьмінов запросив свою колишню дівчину до себе, а потім його знайшли застреленим. Неподалік знайшли згорілу машину, на якій могли тікати кілери.

Як відомо, у серпні 2023 року російський військовий гелікоптер Мі-8 приземлився на одній з військових баз ЗСУ. У ГУР тоді розповіли, що це – результат спецоперації, що тривала більше 6 місяців. Українська розвідка виманила пілота Мі-8 АМТШ в Україну. Борт здійснював рейс між двома авібазами і перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30 СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер.

Згодом стало відомо, що операція мала назву "Синиця". Російський гелікоптер перегнав на Харківщину пілот Максим Кузьмінов. Він зазначив, що його вирішенню переходу на бік України послужила повна свідомість того, що відбувається. Рішення було прийнято наприкінці грудня 2022 року.

У жовтні 2023 року в ефірі телеканалу "Россия 1" вийшов сюжет, в якому представники спецназу Головного розвідуправління Міноборони Росії заявили, що знайдуть Кузьмінова, "покарають по всій строгості закону" і він "до суду не доживе".

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення