"Вий на болотах": у російського "опозиціонера" Навального розцінили розстріл військових РФ як страту (відео)

У російському інформаційному просторі не вщухає тема розстрілу російських військових, які здалися в полон у Макіївці ("ЛНР"), але були розстріляні. Усе через російського солдата, який відкрив вогонь по українським військовим. Він забрав разом із собою всіх своїх товаришів, змусивши українського кулеметника стріляти у відповідь.

У прокремлівських ЗМІ звісно ж звинувачують військових ЗСУ у порушенні процедури здачі в полон, вимагаючи реакції від ООН та інших організацій. Формулювання пропагандистами ситуації подаються як "чергова кара та розстріл беззбройних російських полонених українськими солдатами".

Цікаво, як на цю подію відреагували російські так звані опозиціонери. Для прикладу, ось, що розповідає журналістка Кіра Ярмиш з команди Олексія Навального про "страшне відео".

"Судячи з цих кадрів, ми розуміємо, що полонених і солдатів стратили ... Вбивство полонених, а судячи з відео сталось саме це, військовий злочин. І винуваті звісно ж мають понести покарання. І тут треба дуже добре розуміти, що на війні люди буквально звіріють і втрачають людську подобу. Війна - це щоденні злочини з кожної сторони, але важливо пам’ятати, хто її почав", - зазначила російська журналістка, чиї слова виглядають, як "вашим і нашим", і які варто читати між рядками.

Нагадаємо, що військовий експерт Томас Тайнер вивчив відеозаписи і в коментарі польському виданню rp.pl пояснив, що ж сталося насправді. За його словами, те, що трапилося не є військовим злочином, оскільки існує певна процедура здачі в полон, і окупанти її порушили. Експерт зазначив, що завданням українського кулеметника, який контролював цю процедуру, було знищити російських солдатів, що здаються, якщо вони передумають і захочуть атакувати нечисленний український підрозділ.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення